|reklama|
biliardové stoly

22.apríl - Svetový deň Zeme:

2011-04-22 Hodnotenie článku [329] +|- [228] Diskusia k článku(0)


Tohtoročný Veľký piatok pripadol práve na Deň zeme. Je dobré v tento deň obety Lásky si spomenúť aj na našu planétu, bez ktorej by sme tu neboli. Príroda sa bez ľudí zaobíde, pravdepodobne by jej dokonca odľahlo, ale my, ľudstvo sme bez prírody stratení.

Výborný, aj keď bohužiaľ smutný článok na túto tému dnes zverejnil Juraj Lukáč, náčelník Lesoochranárskeho zoskupenia VLK, na stránke Pravdy. Lesoochranárske zoskupenie VLK monitorovalo aj výrub stromov okolo potoka v Liptovských Sliačoch, teda článok je tak trochu aj o nás. Celý článok nájdete tu:
Odpustok za hriechy páchané na prírode

Krátka citácia z neho:
"Po tom, čo z brehov našich potokov, riečok a riek zmizli vďaka našim sekerám a pílam všetky stromy, si ich niekoľko počas odpustkového Dňa Zeme zasadíme a svedomie máme zase očistené a pripravené na ďalšie rúbanie.
Áno, naša krásna krajina je zaplavená jedovatými pesticídmi, ktoré striekame kade-tade v svätom boji proti Prírode, z národných parkov miznú posledné stromy a zastrelené chránené zvieratá tvoria ozdobu domovov mnohých obyvateľov nášho štátu. Je to všade okolo nás, zničené hniezda vtákov na zrezaných stromoch pri protipovodňových úpravách, asfaltové lesné cesty pod krycím názvom "protipožiarne pásy" vedúce cez miesta, kde kedysi rástli vzácne rastliny, holé stráne východoslovenských pohorí, ktoré niekedy pokrývali jedľovo-bukové lesy, či rozbahnené lesné cesty rozryté ťažkou technikou s eróziou odnášajúcou za okamih pôdu, ktorá vznikala tisíce a tisíce rokov.
"