|reklama|
biliardové stoly

Sliačanské hriechy:

2013-05-02 Hodnotenie článku [246] +|- [262] Diskusia k článku(0)


Nielen sliačanské "čarovné zákutia" (ak ich nájde) si môže človek všimnúť pri prechádzke obcou. Nájde totiž omnoho viac sliačanských hriechov. Hlavne tých voči prírode, ale ani vandali v obci nespia.

Aj keď sa obec prezentuje ako čisto katolícka, obýva ju veľa drobných zlodejíčkov. Riadia sa heslom, keď si ukradnem pre seba, nie je to krádež. Asi tak rozmýšľal aj človek, ktorý vytvoril v ulici Záhrady kolovú plastiku pri miestnom potoku. Hrubé drevo zmizne v blízkom dvore a konáre necháme, nech odprace obec. Veru, čudná to móda orezávania stromov napadla našu obec. Kult kolov.


Opodiaľ je takzvaný "detský sad", ktorý už len vyhníva. Dokazujú to aj naše zábery. Niekoľko týždňov nevysypaný smetný kôš, rozpadajúce sa lavičky, rozbité hojdačky, ktoré si musíte sami sfunkčniť, ak chcete potešiť deti. A pritom v obci zmizlo toľko stromov, že nejaká tá guľatina na lavičku, alebo na nový vláčik by nikomu centíky z vrecka nevytiahla. V škôlke je totiž iný vláčik za inú cenu... Alebo je možné, že sa na detský sad kašle, keďže je to pozostatok Fuňákovej osemročnice? Ale to je len špekulácia.A ešte pikoška na záver. Niekoľko týždňov ležiaci "kilometrovník" v stoke pri kalambure tiež nikoho netrápi.


Zhnitá lavičkav detskom sade, 28.4.2013Detský sad, nevysypaný kôš, 28.4.2013Hojdačky v detskom sade, 28.4.2013Panoráma s kolmi, 28.4.2013Kolové zákutie, 28.4.2013