|reklama|
biliardové stoly

Sú sliačania arogantní?:

2013-03-19 Hodnotenie článku [296] +|- [241] Diskusia k článku(0)


OcÚ je povinný zo zákona upravovať cesty a verejné priestranstvá. Niektorí arogantní občania však podľa starostu obce tomu bránia. Má dôvod na takéto silné slová?

Starosta vo svojej výzve označil ochranné pásmo cesty 1 meter. Je to teda verejné priestranstvo. Ako by asi zareagovala obec, keby občania sa na tento jeden meter vykašľali a vôbec ho neupravovali. Stačí sa pozrieť pred niektoré neobývané domy, ako sa obec o tento jeden meter stará. Cez burinu častokrát ani nevidno. Samozrejme, niektorí občania majú roky z verejných priestranstiev skládky a parkoviská. Napriek výzvam.

Potom sa pri zimnej údržbe pozabudne nejaký arogantný pretekár na traktore s radlicou, a odhŕňa cesty hlava nehlava bez toho, aby si pre zimou označil krajnice. A ak náhodou trafí vedľa cesty, ide vyplakávať na úrad, že si oškrel farbu na radlici. A pritom je takéto počínanie nebezpečné, pri zahrnutí krajnice hrozí, že na ňu vyjde auto, ktoré sa z nej zošmykne a môže nastať tragédia. Netreba hneď vypisovať výzvy o arogantných občanoch, ktorí bránia odhŕňaniu snehu, ale aj kontrolovať výkon prác, ktoré si občanmi financovaný úrad objednáva od súkromníkov za peniaze daňových poplatníkov. Možno práve najviac od tých "arogantných". Vždy sú dve strany mince. Prikladáme fotografie, ako sa traktoristi netrafia na cestu. Ak Vám traktorista pri zimnej údržbe urobí z trávy pred domom oráčinu, pozriete sa na to ináč. Opakuje sa to pritom niekoľko rokov.
A nakoniec, verejné priestranstvo je povinná zo zákona upravovať obec. A každý rok počúvame v obecnom rozhlase výzvy pre "arogantných občanov", aby sme sa spoločne pričinili o upratanie týchto priestranstiev. Nie prosba, ale výzva! Pritom pri výbere dane Vám nikto ani nepoďakuje, ak máte verejné priestranstvo v okolí svojho pozemku vzorovo upravené.

Zdroje:
Informácia - Údržba ciest
Výzva


Odhrnuté mimo cestyOdhrnuté mimo cestyOdhrnuté mimo cesty