|reklama|
biliardové stoly

SAD Liorbus znova zdražuje cestovné:

2012-08-01 Hodnotenie článku [327] +|- [223] Diskusia k článku(0)


Zlým zvykom sa stalo, že SAD Liorbus si pripravuje každoročne zdražovanie na 1. augusta. Stále melú dookola tie isté kecy o stratách, (citujeme) ktoré rastú pre pokračujúci úbytok cestujúcich, menej študentov na stredných školách, rastúce platy šoférov, drahšiu nafta, ale aj infláciu a vyššie miestne dane.

SAD Liorbus a Žilinský samosprávny kraj sa vydal cestou zdierania tých cestujúcich, ktorí stále cestujú autobusovou dopravou. Počty cestujúcich klesajú, takže zvýšenie prispeje len k ďalšiemu klesaniu počtov a začarovaný kruh prinesie ďalšie zvyšovanie o rok s tými istými rečičkami, ako sme predpokladali aj pri minulom zdražení v auguste 2011. A hustota automobilovej dopravy stúpa, alarmujúci je nárast usmrtených osôb na pri dopravných nehodách v Žilinskom kraji za prvý polrok o 9 na celkových 22 osôb! Hlavne nikto netlačí na efektivitu podniku SAD. Keď je vlastník podniku aspoň sčasti štát, častokrát sa takýto podnik stáva sociálnym podnikom so zamestnávaním politicky správnych ľudí na správne miesta. A platí to vždy ten posledný, občan, ktorý platí aj zvýšené dane, aj zvýšené cestovné...
Novú tarifu nájdete na Cenník cestovného od 1.8.2012
Cestovné na kartu dokonca v tarife 5-7km zdraželo o 7 centov, pritom v hotovosti iba o 5 centov. Aj tomu sa hovorí podpora elektronických služieb a zrýchlenia obsluhy cestujúcich.
Ćítajte viac na:
Cestovné na prímestských linkách opäť zdražie